Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Tréninkový program EP pro mladé novináře

EUedu

  • O AKADEMII
  • BLOG
  • REFERENCE
  • NAPSALI O NÁS
Akademie ČTK zve mladé novináře do vzdělávacího programu o EU

12.09.2023 07:58

Jste začínající novinář nebo novinářka se zájmem o Evropu? Chcete se dozvědět více o fungování Evropské unie a Evropského parlamentu a zviditelnit tak evropská témata? Máte zájem ponořit se do evropských voleb v roce 2024? A chcete, aby byl váš hlas slyšet v debatě o Evropě?

Pak se přihlaste do bezplatného třídenního vzdělávacího programu, během něhož vás seznámíme s evropskými institucemi a jejich pravomocemi, s rolí Evropského parlamentu a evropských poslanců. Seznámíme vás také s novináři, kteří o EU píší nebo v Bruselu pracují či pracovali.

Školení a přednášky se budou konat v prostorách tiskové agentury ČTK v Praze, v pražském Kongresovém centru, v České televizi a Českém rozhlase. Povedou je významní politikové, analytici, akademici, odborní novináři a zkušení profesionálové v oblasti komunikace.

Počet míst je omezen – do programu bude přijato pouze 20 zájemců z Prahy a regionů. Mimopražským zajistíme bezplatné ubytování a proplatíme dopravu. Čtveřice nejlepších získá pozvánku k pracovnímu pobytu v Evropském parlamentu v Bruselu.

Termín: pondělí 27. až středa 29. listopadu 2023

Čas: od 9:00 do 17:00 hodin (pro všechny 3 dny)

Předpoklady pro přijetí do programu:

✅ profesní zkušenost v oblasti médií (max. tři roky praxe)

✅ spolupráce s celostátním nebo regionálním médiem, veřejnoprávním nebo komerčním

✅ ukončené vysokoškolské studium (stačí bakalář) nebo odborné vzdělání

✅ pokud pracujete na volné noze, požádáme vás o ukázku několika vašich textů nebo jiných mediálních výstupů

✅ pokud nepůsobíte jako novinář v tištěných, televizních nebo rozhlasových médiích, ale jako tvůrce obsahu, multimediální manažer, televizní autor, influencer či datový specialista, máte šanci i vy, ozvěte se nám

Motivační dopis a životopis zašlete do soboty 30. září na e-mail akademie@ctk.cz.

Případné další dotazy zodpoví ředitelka Akademie ČTK Martina Vašíčková (vasickova@ctk.cz, tel. 602 632 170). Více informací najdou zájemci také na webu Akademie ČTK v sekci EP - vzdělávání.

Trénink pro mladé novináře je program Evropského parlamentu řízený / poskytovaný agenturou ČTK