Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vzdělávací a mediální centrum

Vzdělávací a mediální centrum

  • O AKADEMII
  • BLOG
  • REFERENCE
  • NAPSALI O NÁS
Akademie ČTK nabízí mediální tréninky a vzdělávací kurzy v prezenční i on-line formě

Semináře i webináře jsou určeny jednotlivcům, ale mohou je objednávat i firmy pro své zaměstnance nebo různá sdružení či spolky pro své členy. Pokud má zájemce specifické požadavky, je možné vytvořit individuální off i on-line kurz na míru.

Na kurzech vás naučíme vyhodnocovat a zpracovávat informace tak, jak to dělají novináři. Těžíme z know-how naší největší tiskové agentury, moderního, dynamicky se rozvíjejícího se média, které ve svém oboru patří k evropské špičce. Návštěva newsroomu, centra veškerého dění agentury, a multimediálních pracovišť je součástí obsahové náplně žurnalistických kurzů.

31
kurzů v nabídce
1000+
kurzů za 10 let
16
stálých lektorů
7000+
účastníků kurzů
Napsali o nás

Účastnila jsem několika kurzů on-line a naposledy celodenního prezenčního workshopu před kamerou. Doporučuji všem. Odnášela jsem si vždy balík praktických tipů a nástrojů. Kurzy jsou dynamické, skvělá práce s časem, spousta zajímavých ukázek z praxe a veselá atmosféra. Rozhodně se budu ráda vracet do rukou profesionálů.

– Misha Lebeda

Absolvoval jsem workshop Člověk před mikrofonem a kamerou a musím říct, že předčil moje očekávání. Teorie bylo jen nezbytné minimum, podstatnou část kurzu budete pracovat na tom, abyste se co nejvíc zlepšili v prezentaci svých věcí do médií. A taky budete nervózní a možná vás ani nemine pocit, že při nácvicích rozhovorů vás perfektně připravený lektor zažene do kouta otázkami, které absolutně nebudete čekat. A právě proto to za to stojí. Až to s vámi udělá novinář s kamerou za zády, bude už pozdě. Pokud vám jen trochu hrozí, že byste se někdy ocitli před kamerou, tohle školení by vám nemělo ujít. Dobrá práce!

– Václav Kešner

Ze strany Akademie ČTK se nám dostalo maximálně profesionálního přístupu. Dokonalou přípravu individuálního kurzu připraveného na míru našim potřebám pak už jen podtrhlo odborné vedení lektorů. Školení bylo nesmírně přínosné jak pro nové politické tváře, tak pro ty z nás, kteří se v politice pohybujeme již delší dobu.

– Jan Korseska

Děkujeme za zajímavý kurz. I když se ze mě aktivní přispěvovatel (na sociální sítě) asi nestane, tak si minimálně opráším profil, abych za 2 týdny od lektora nedostala “černý puntík”. Moc děkuji, bylo to zajímavé, užitečné a pro mě určitě přínosné. (Kurz Kontakty, sítě, infromace)

– Jindřiška Kyselová